• Odwiedziny: 2016034

„Sieć na kulturę w podregionie tarnowskim”.

Gminne Centrum kultury w Żabnie bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie tarnowskim”.

W jego ramach zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Tematyka warsztatów obejmować będzie m.in.: zasady tworzenia i przechowywania haseł, formy oszustw cyfrowych – jak się nie dać oszukać, bezpieczne przechowywanie plików, złośliwe oprogramowania i programy antywirusowe, narzędzia do komunikacji w Internecie – dobre praktyki, jak sobie radzić z wyciekiem danych, psychiczne i fizyczne zagrożenia płynące z korzystania z Internetu.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Odbywać się będą 2 razy w tygodniu (15 spotkań po 1,5 h), popołudniami w formule online. Są bezpłatne, a na ich zakończenie uczestnicy otrzymają pakiety upominkowe.

Więcej informacji można uzyskać w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie i na stronie www.ck.zabno.pl.

Koordynatorem projektu jest Magdalena Dziura tel. 645-66-79 (w godz. 8:00 – 16:00).

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).