• Odwiedziny: 2026876

„Tydzień z bajką”

6 marca biblioteka w Gorzycach gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tego dnia rozpoczął  się również „Tydzień z bajką”. Zerówkowicze oraz przedszkolaki zapoznały się z regulaminem biblioteki jej księgozbiorem,  pracą bibliotekarza oraz tym, jaki etap przechodzi książka od momentu rozpoczęcia jej pisania, aż do chwili, gdy można ją wypożyczyć lub kupić.

Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały książki dostosowane do ich wieku oraz zainteresowań. W czasie miłego spotkania wszyscy wykazali się doskonałą znajomością bajek. Dzieci rozwiązały bajkowy quiz, a następnie losowały bajkowe rekwizyty oraz podawały odpowiednie tytuły baśni, bajek. Zerówkowicze wypożyczyli już tego dnia pierwsze książki.

Spotkanie upłynęło w sympatycznej  atmosferze.

Małgorzata Tarnawska