• Odwiedziny: 2026101

Szkolny Tydzień Matematyki

14 marca swoje święto obchodzi liczba π. Tego dnia przypada też Międzynarodowy Dzień Matematyki. W tym dniu urodzili się również wybitni naukowcy, w 1879 r. Albert Einstein, a w 1882 r. Wacław Sierpiński, znany polski matematyk.
W naszej szkole matematyczne święto trwało cały tydzień . Uczniowie brali udział w konkursach na Mistrza Rachunków Pisemnych - zwyciężył Jakub Zając z kl. 4, Mistrza Ułamków Zwykłych - tytuł Mistrza uzyskał Filip Szarek z kl. 6 oraz Mistrza Pamięci, który polegał na zapamiętaniu i wyrecytowaniu cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Zwyciężyła Natalia Majchrowska z kl. 5, zapamiętując pięćdziesiąt pięć cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
Tydzień obfitował w wiele matematycznych aktywności, w których uczniowie kl. 4 – 8 chętnie brali udział. Był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w konkursach, wyzwaniach, zadaniach oraz zagadkach. Uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje zdolności plastyczne w pracach związanych z liczbą Pi.
Posumowaniem naszych działań było utworzenie “żywego łańcucha” przedstawiającego rozszerzenie liczby Pi.

Izabela Bąk