• Odwiedziny: 2020856

Kamizelki odblaskowe dla pierwszoklasistów

Na nas – dorosłych, spoczywa obowiązek zagwarantowania naszym dzieciom bezpieczeństwa w wielu sytuacjach na drodze. Bezpieczeństwo pieszych znacznie podnosi noszenie kamizelek odblaskowych. Władze samorządowe wyszły naprzeciw potrzebom rodziców. W październiku przedstawiciele Gminy i Policji w Żabnie w towarzystwie Pani Kierownik ZOSSiP – Jolanty Sak, przekazali 29 uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej takie właśnie kamizelki. Akcja prowadzona przez władze gminy wspiera działania nauczycieli realizowane  w ramach ogólnopolskiego programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Rodzice pierwszaków otrzymali broszury informujące o zagrożeniach dzieci stających się uczestnikami ruchu drogowego. Miejmy nadzieję, że uczniowie oraz rodzice zapamiętają tę akcję i najważniejsze – wdrożą w życie noszenie kamizelek odblaskowych.