• Odwiedziny: 2020130

Pasowanie na ucznia

Dnia 14 listopada 2014r. mieliśmy w szkole bardzo miłą uroczystość. Odbyło się pasowanie 29 dzieci z klasy I a i I b na pełnoprawnych uczniów.

Całość przygotowały  wychowawczynie  klas pierwszych – Pani Zofia Magiera i Pani Maria Kozik-Jasnosz. Do współpracy zaprosiły swoje byłe podopieczne – uczennice klasy piątej, które poprzez krainę MUZYKI, MĄDROŚCI, PRACOWITOŚCI i MIŁOŚCI wprowadziły młodszych kolegów do społeczności szkolnej.

Program artystyczny uświetniły wiersze i piosenki o tematyce szkolnej i patriotycznej. Następnie w obecności licznie zgromadzonych Rodziców, Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, kolegów z przedszkola i zerówki oraz uczniów klasy II i III kandydaci na uczniów złożyli uroczyste ślubowanie, przypieczętowując je własnoręcznym podpisem w formie kolorowego odbicia palca wskazującego w KSIĘDZE PAMIĄTKOWEJ.  Pasowania dokonała Pani Dyrektor Alina Mosio. Pani Wicedyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne, a Rodzice przekazali pióra sfinansowane częściowo przez Radę Rodziców. Dzieci z klasy „0” oraz koledzy szkolni powitali pierwszoklasistów piosenką i obdarowali koszami łakoci i wspaniałych podarunków. Po zakończonej uroczystości pierwszoklasiści udali się na wyśmienity słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Pełen wrażeń dzień zakończył się wspólną zabawą przy dźwiękach muzyki.