• Odwiedziny: 2021264

IV MAŁOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Dwie uczennice klasy V, Martyna Tytro oraz Gabriela Zabrzańska, reprezentowały naszą Szkołę na  IV MAŁOPOLSKIM FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ dla szkół podstawowych województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Impreza corocznie odbywa się w Miechowie, a jej organizatorami są Centrum Kultury i Sportu w Miechowie oraz Szkoła Podstawowa Nr 2.

Patronat językowy objęła Szkoła Językowa „Hajek”, natomiast patronami medialnymi byli: TVP Kraków, Radio Kraków oraz Dziennik Polski. Festiwal  adresowany jest do uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych, jest imprezą otwartą i ma charakter przeglądu. W ciągu dwóch dni, 27 i 28 listopada, zaprezentowali się zarówno soliści jak i zespoły muzyczne. Celem imprezy jest  prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki, motywowanie do rozwijania kompetencji językowych oraz propagowanie idei wspierania uzdolnień wśród młodzieży. Udział w imprezie dostarczył wielu emocji i przeżyć artystycznych, był też możliwością prezentacji Szkoły na profesjonalnym festiwalu, a miłą pamiątką z wyjazdu są statuetki aniołów, które będą o nim przypominały. Dzieci do udziału w festiwalu przygotowała pani E. Piotrowska, nauczyciel języka angielskiego.