• Odwiedziny: 2036209

Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Żywa lekcja historii

3 lutego w naszej szkole odbył się pokaz historyczny „Rzymskie imperium i tradycje antyku”. Zaprezentowała go Grupa Artystyczna REKONSTRUKTO . Uczniowie klas 0-3 mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi obyczajami i kulturą epoki, mogli obejrzeć ekwipunek i uzbrojenie typowego legionisty, a także stroje z tamtej epoki, w których wystąpili prowadzący.

Ciekawym momentem programu były pojedynki, które stoczyli chętni uczniowie. Trzeba przyznać, że walczyli z dużym zaangażowaniem. Zgromadzeni z zainteresowaniem wysłuchali także pogadanki na temat dawnego prawa i narzędzi tortur. Duży entuzjazm wzbudził moment, gdy wybrany uczeń na własnej skórze wypróbował działanie jednego z nich. Po zakończeniu prezentacji chętni mogli pod okiem nauczycieli obejrzeć kolekcję broni i rekwizytów używanych w tamtych czasach oraz przymierzyć niektóre elementy zbroi. Była to ciekawa lekcja historii, która wywołała niezapomniane wrażenia.