• Odwiedziny: 2031085

„ZIELONA SZKOŁA”

W dniu 05 czerwca 2017r. uczniowie Publicznego Gimnazjum wyjeżdżają na „zieloną szkołę” nad Morze Bałtyckie do Ośrodka Wypoczynkowego „Solar” w Mikoszewie.

W ciągu sześciodniowego  wyjazdu zaplanowano wycieczki plenerowe: wycieczka  do Gdańska, Gdyni, Sopotu i Malborka – poznanie historii i piękna architektonicznego polskich miast.  Rejs tramwajem wodnym na Hel. Zwiedzaniez przewodnikiem Westerplatte, Muzeum Obrońców  Wybrzeża, Latarnię Morską. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach z ekologii. Wraz z instruktorem przejdą oznakowaną ścieżką edukacyjną do Rezerwatu Ptactwa Wodnego „Mewia Łacha”. Gimnazjaliści będą uczestniczyć w zajęciach terenowych „bieg na orientację” z kompasem i mapą, w warsztatach artystycznych, w konkursach, grach i  zabawach na plaży, tańcach integracyjnych oraz w  rozgrywkachsportowych.

Przedsięwzięcie to otrzymało wsparcie finansowe od Powiatu Tarnowskiego w wysokości 5000 tysięcy zł. W ramach promocji Powiatu Tarnowskiego uczestnicy "Zielonej Szkoły" w trakcie jej trwania będą prezentować baner z nazwą i herbem Powiatu Tarnowskiego. Organizatorzy wyjazdui uczestnicy "Zielonej Szkoły" wyrażają podziękowaniaZarządowi Powiatu Tarnowskiego za wsparcie tego przedsięwzięcia.