• Odwiedziny: 2027572

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - AMAZONIA

W piątek 22 lutego br. po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem z grupy TRZASK. Nasz gość zafundował dzieciom z zerówki oraz uczniom klas I-III wirtualną podróż po Amazonii.

W trakcie swojej prezentacji pan Łukasz pokazał nam, co ciekawego zobaczył i przeżył podczas wyjazdu do Ameryki Południowej. Głównym punktem wyprawy naszego gościa i jego towarzyszy była ekspedycja w głąb lasów deszczowych. Uczniowie mieli okazję oglądnąć pokaz zdjęć i usłyszeć niezwykłą relację z ekstremalnego pobytu w amazońskiej dżungli w asyście przewodnika. Dzieci dowiedziały się, co może zagrażać w tej ogromnej puszczy oraz co warto mieć ze sobą podczas takiej przygody. Uczestnicy spotkania zobaczyli także w jaki sposób Indianie łowią piranie, jak należy zjadać larwy, bądź jak smakują smażone mrówki. Pan Łukasz podzielił się również swoimi wrażeniami z pobytu w indiańskiej wiosce.

Niezwykłe opowieści podróżnika, jak i jego barwne fotografie, wywołały w nas zachwyt i chęć poznania jeszcze innych stron świata. Dlatego też z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z podróżnikami z grupy TRZASK w naszej szkole.