• Odwiedziny: 2032793

Wycieczka klas 1-3 do Bałtowa

W ostatnim dniu maja klasy I-III wraz z opiekunami wyjechały na całodniową wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Pierwszym etapem wyjazdu było zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca,którywzbudził w dzieciach ogromny entuzjazm. Górną jego część podziwiały jadąc pomarańczowym amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie i inne zwierzęta.

Kolejnym miejscem zwiedzania był Park Miniatur polskich zabytków. Uczestnicy wycieczki oglądali zamki, pałace, kościoły, które zostały wybudowane w Polsce wiele lat temu. Spacerując między miniaturowymi obiektami dzieci usłyszały od pani przewodnik wiele ciekawych historii i legend z nimi związanych. Chwilą wytchnienia po intensywnym zwiedzaniu był pyszny obiad dla wszystkich uczestników.

Druga część dnia  rozpoczęła się od wizyty w magicznym  miejscu zwanego Sabatówką, czyli wioską bardzo sympatycznych czarownic. To one w zabawny sposób „czarowały” z mydlanych baniek różne postaci i przedmioty potęgując emocje przy użyciu ognia.

Niezwykłą przygodę uczniowie przeżyli w Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieli modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie w bardzo ciekawy sposób opowiadał pan przewodnik.

Najbardziej emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dzieci dowiedziały się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło niejednemu krew w żyłach. Podwodny świat trochę uczestników przeraził, ale i zachwycił.

Powodem do zadowolenia była wizyta w dobrze zaopatrzonym sklepie, gdzie każdy z uczestników mógł zakupić dla siebie i członków rodziny wybraną pamiątkę. Dla orzeźwienia można było zjeść lody w różnych smakach oraz wypić dobrze schłodzone napoje w egzotycznych kolorach.

Zakończeniem wycieczki i niemałą atrakcją był pobyt w Jurajskim Parku Rozrywki, w którym dzieci świetnie spędziły czas. Ze statku pirackiego, karuzeli łańcuchowej, czy trampoliny wycieczkowicze korzystali kilkukrotnie.

Wszyscy wracali do domu zmęczeni, ale zadowoleni z pięknej pogody oraz z niesamowitych wrażeń, jakie przyniosła im wycieczka w nowe miejsce.

Celina Szczygieł