• Odwiedziny: 2030264

Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

„Pasiaste urodziny Basi”

Najstarsza grupa przedszkolna w bieżącym roku szkolnym zrealizowała m.in. program „Urodziny Basi” Edycja 2023/2024. Jego podstawowymi założeniami jest popularyzacja treści edukacyjnych zgodnych z podstawą programową wychowania przedszkolnego, promocja dobrych nawyków i odpowiedzialności społecznej dotyczącej relacji rówieśniczych wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkola oraz promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.

W czasie trwania programu dzieci poznawały Basię – bohaterkę serii książek dla najmłodszych. Razem z wychowawcą gromadziły informacje, na jej temat, uważnie wsłuchując się w czytane teksty. Dzieci aktywnie uzupełniały czytany księgozbiór, przynosząc swoje książki z domu i odwiedzając lokalne biblioteki. To było wciągające wyzwanie, ponieważ każdy chciał właściwie przygotować się do finału – urodzin Basi.

Zwieńczeniem programu były uroczyste „Pasiaste urodziny Basi”, które odbyły sięw przedszkolu 7 lutego 2024r. Zadaniem dzieci była realizacja przynajmniej  pięciu zadań z piętnastu proponowanych przez autorów programu. Przedszkolakom udało się wykonać aż 9 inspiracji. Są to:

- urodzinowe zaproszenia,
- pasiasta dekoracja pomieszczenia,
- maski kotków i piesków,
- zabawy z instrumentami,
- odświętny strój – kreacje w paski,
- „Słoik uśmiechów”,
- „Posągi zwierząt” – zabawa przy muzyce,
- urodzinowa parada zwierząt,
- „Balonowe Boom” – zabawa przy muzyce.

Okazją do zorganizowania urodzin Basi stał się jubileusz piętnastolecia istnienia cyklu książeczek o Basi, których autorką jest Zofia Stanecka.

Zachęcamy rodziców i opiekunów do częstego czytania przedszkolakom, a tych, którzy chcą dowiedzieć się, dlaczego urodziny były pasiaste, odsyłamy do serii książeczek o Basi.