• Odwiedziny: 2034511

Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to najradośniejsze, najbardziej roześmiane i rozkrzyczane święto wszystkich dzieci. Tego dnia nawet pogoda sprawiła prezent naszym Milusińskim i od rana mocno przygrzewało słońce.

W zerówce ten dzień był dniem żółtym, dlatego wszystkie dzieci przyszły ubrane w słoneczne kolory. Po przywitaniu każde z dzieci otrzymało odznakę z uśmiechniętym słoneczkiem, bo tylko takie miały być buzie w tym dniu i nauczyliśmy się rymowanki: Dzisiaj jest dzień wyjątkowy, bo zupełnie słoneczkowy. Żółte stroje mamy i do zabawy razem ruszamy! Zajęcia rozpoczęliśmy od ułożenia nazwy święta z plastikowych nakrętek i wysłuchaliśmy wiersza o Ktośku, który był cały żółciutki. Bawiliśmy się w skojarzenia, rozwiązywaliśmy żółte zagadki, szukaliśmy żółtych przedmiotów w sali oraz układaliśmy żółte kompozycje z tangramu. Nawet deser był w kolorze żółtym, a po nim odbyła się Mała Olimpiada Sportowa na placu przedszkolnym. Z wielką radością i zaangażowaniem rywalizowaliśmy w dziesięciu konkurencjach sportowych. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną. Rywalizacji towarzyszyła dobra zabawa i radość z osiągnięcia celu. Po zakończeniu sportowych zmagań każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Później były zabawy z chustą animacyjną, a po obiedzie - niespodzianka od rodziców - lody dla wszystkich! Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale pozostały miłe wspomnienia.