• Odwiedziny: 2034808

Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

W krainie króla Lwa

9 czerwca 2015r. dzieci z kl.0 i Ib w ramach edukacji teatralnej pojechały do Tarnowa i uczestniczyły w musicalu „W krainie króla Lwa”, opartego na motywach jednego z najpopularniejszych filmów animowanych - „Króla Lwa”.

Na scenie kina Marzenie aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa wcielili się w postacie zwierząt i przenieśli małych widzów w kolorowy świat afrykańskiej sawanny. Za pomocą egzotycznych kostiumów, profesjonalnych masek i pulsujących etniczych rytmów opowiedzieli wzruszającą historię lwa Leosia. Fantastyczna gra aktorów, wspaniała scenografia i efekty specjalne sprawiły, że widzowie czuli się jak w afrykańskiej sawannie. Dzieci spontanicznie reagowały na żywiołowo wykonywane piosenki połączone z ciekawą choreografią i włączali się w gromki śpiew i zabawę, a uśmiech nie znikał z ich twarzy.

Zaproponowana przez autorów  musicalu podróż w głąb dzikiego lądu dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i była pouczającą lekcją o przyjaźni, wierności i oddaniu.