• Odwiedziny: 2016407

Wycieczka klas I-III do Zatorlandu

W ostatnim dniu maja klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Zatorze.

Przygoda w ZATORLANDZIE  rozpoczęła się od wizyty w kinie 5D, w którym uczniowie obejrzeli film na temat życia dinozaurów na Ziemi. Następnie dzieci udały się wraz z panią przewodnik do największej atrakcji – Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach wszyscy mogli podziwiać naturalnej wielkości ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Uczestnicy wyjazdu mieli również okazję zwiedzić Park Mitologii na wodzie, gdzie główną atrakcją stał się rejs statkiem po jeziorze, podczas którego mogli obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Następnie grupa udała się na smaczny posiłek w tutejszej DinoGastronomii.

Po chwili wytchnienia czekały na dzieci kolejne przyjemności. Tym razem był to obszerny lunapark, na którym znajdowała się cała gama urządzeń rozrywkowych. Atrakcje jakie tam na nich czekały, wprowadziły niejednego ucznia w zachwyt, a często i lęk, gdyż tylko odważni mogli wsiąść na największe karuzele i najszybsze kolejki.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu bawili się doskonale, korzystając z większości atrakcji (z niektórych kilkakrotnie). Po tak aktywnie spędzonym dniu, pełni niezapomnianych wrażeń  udali się do czekającego autobusu, którym bezpiecznie wrócili do domu.