• Odwiedziny: 2023326

Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

17.06.2014 - Kraków

Dnia 17 czerwca 2014 r.  dzieci z klasy „O” pod opieką rodziców  i wychowawczyni Marii Kozik-Jasnosz udały się na autokarową wycieczkę  do Krakowa. Celem wycieczki była konfrontacja rzeczywistości z informacjami i legendami poznanymi przez dzieci podczas zajęć w przedszkolu. Na początek wszyscy udali się na spotkanie ze Smokiem Wawelskim, następnie na Wawelskie Wzgórze po czym królewskim traktem przeszli na Krakowski Rynek. Na Rynku dzieci z łatwością rozpoznały kościółek Świętego Wojciecha, Wieżę Ratuszową i Kościół Mariacki.

Następnie udały się do Sukiennic  w poszukiwaniu noża, o którym opowiada legenda „O dwóch wieżach Kościoła Mariackiego”. Po wysłuchaniu hejnału Mariackiego pojechaliśmy do ZOO. Tam spacerowaliśmy alejkami i podziwialiśmy różnorodność zwierząt. Dzieci miały możliwość pobawić się na placu zabaw, a dorośli wypić kawę w przylegającej kawiarni. Droga powrotna minęła dość szybko, gdyż mknęliśmy autostradą A4, aby koleżanki mogły zdążyć na występy w Centrum Kultury w Żabnie. Wycieczka minęła wyjątkowo spokojnie, dzieci czuły się komfortowo  w towarzystwie rodziców i z bagażem pełnym wrażeń i pamiątek wróciły do domów.