• Odwiedziny: 2027718

SAVOIR-VIVRE

21 marca 2011 nasze gimnazjum było gospodarzem Finału Międzygimnazjalnego Konkursu Savoir Vivre’u. Z tej okazji do Otfinowa zawitały reprezentacje wszystkich gimnazjów naszej gminy. Finaliści najpierw zmagali się z testem, a później przyszedł czas na praktyczne sprawdzenie znajomości dobrych manier – pisanie formalnego e-maila, wiązanie krawata, rozpoznawanie nazw tańców, projektowanie strojów, układanie menu obiadowego oraz dekorowanie stolików.

Nad wszystkim czuwało międzygimnazjalne jury składające się z nauczycieli z Łęgu Tarnowskiego, Niedomic, Niecieczy i Otfinowa, które oceniało wysiłki uczniów. Cały konkurs przebiegał w atmosferze radosnej rywalizacji. Dodatkową dobrą wiadomością dla naszej szkoły jest to, że zwycięska para, która może pochwalić się dyplomem gminnego mistrza savoir vivre’u to reprezentacja Otfinowa:  Magdalena Bąk i Kamila Gwiazda. Drugie miejsce należy do gimnazjum z Łęgu Tarnowskiego, a III miejsce wywalczyli uczniowie z Żabna. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy.