Jesteś tutaj: Start / 2010/2011

2010/2011

Artykuły

Zakończenie roku szk. 2010/2011

2015-01-02
Powiększ zdjęcie

Ogłaszamy uroczyście, że to już koniec roku szkolnego i nikt nie jest w stanie powstrzymać zbliżających się wakacji ;) Życzymy wszystkim pracownikom oświaty, uczniom oraz przedszkolakom zasłużonego odpoczynku, relaksu, zabawy, kolorów i słońca! Cieszcie się zachłannie życiem, abyście 1 września wrócili w szkolne i przedszkolne mury naładowani zapałem i energią do poznawania świata!

Więcej zdjęć z zakończenia roku szkolnego w galerii.

 

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szk. 2010/2011

Dzień Mamy i Taty

2015-01-02
Powiększ zdjęcie

Konkurs ortograficzny

2015-01-02

Uczniowie klas 4 - 6 wzieli udział w szkolnym konkursie ortograficznym ph: "Zostań Mistrzem Ortografii". I etap konkursu wyłonił ośmioosobową grupę, która rywalizowała w kolejnych trzech etapach.

Byli to: kl. 4a - Kinga Kochanek, kl. 4b - Grzegorz Szuran, kl. 5 - Marcelina Sterczek, kl. 6 - Patrycja Grzeluk, Jolanta Juras, Karolina Chłopecka, Paulina Wolańska, Magdalena Zawodny.
Kolejne trzy zmagania ortograficzne wyłoniły zwycięzców:
I miejsce: Karolina Chłopecka kl. 6
II miejsce: Kinga Kochanek kl. 4a i Paulina Wolańska kl. 6
III miejsce: Magdalena Zawodny kl. 6
Gratulujemy zwycięzcom!

 

Czytaj więcej o: Konkurs ortograficzny

Młodzi i odpowiedzialni

2015-01-02
Powiększ zdjęcie

W ostatnich dniach grupa „Młodych i Odpowiedzialnych” z naszej szkoły w liczbie 15 osób wzięła udział w dwudniowych warsztatach w ramach projektu „Akademia Młodych Liderów Zmian Lokalnych” finansowanego z Funduszu Inicjatywy Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Ewa Piotrowska.

Pierwszego dnia (piątek, 10.06.2011) nasi uczniowie zagrali w grę symulacyjną  o nazwie "Rybi Interes”. Gra, została zaprojektowana w celu ukazania problemów z eksploatacją zasobów naturalnych w warunkach konkurencji. Dzięki niej można szukać sposobów uniknięcia pułapki nadmiernej eksploatacji zasobów, którą często nazywa się „tragedią wspólnych dóbr" (tragedy of the commons). Gracze reprezentują zarządy firm rybackich i podejmując decyzje związane z rozwojem firmy wpływające w istotny sposób na środowisko. Wyzwaniem dla graczy jest odniesienie sukcesu w długim okresie, czyli osiągnięcie trwałego rozwoju. Ewentualna porażka w grze uświadamia wartość i konieczność współpracy przy korzystaniu ze wspólnych dóbr o ograniczonych zasobach. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużym zangażowaniem podczas trwania całej gry. Nie zabrakło też czasu na podsumowanie i wyciagnięcie wniosków.

Czytaj więcej o: Młodzi i odpowiedzialni

"Leśne tajemnice"

2015-01-02
Powiększ zdjęcie Nagrodzona praca

Na ogłoszony przez Centrum Informacji o Środowisku konkurs fotograficzny „ Leśne Tajemnice” wpłynęło blisko 2000  prac (zdjęć) we wszystkich kategoriach. Świadczy to o dużej wrażliwości na piękno przyrody i o tym, że ojczysta przyroda, a w tym polski las ma wielu wspaniałych ambasadorów.

Zgodnie z regulaminem konkursu powołana przez organizatora komisja konkursowa wyłoniła spośród prac spełniających wszystkie warunki konkursu zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i tematycznych. Wyróżnienie w w/w konkursie otrzymała uczennica naszej szkoły  - Karolina Stokłosa za pracę pt. "Trzy miesiące po powodzi 2010".

 

 

Czytaj więcej o: "Leśne tajemnice"

Poznajemy Ojcowiznę

2015-01-02

W roku szkolnym 2010/2011 odbył się XVIII Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy - "Poznajemy Ojcowiznę". Dnia 8 kwietnia 2011 r. w Warszawie Komisja Konkursowa dokonała przeglądu 103 prac nadesłanych na finał centralny.

W kategorii gimnazjalistów:

Wojciech Kabat uczeń kl. 3 b został laureatem Grand Prix na etapie centralnym oraz zdobył I miejsce na etapie wojewódzkim za pracę "Wielki człowiek z sąsiedztwa"

Anna Słupek i Agnieszka Juras uczennice kl. 3 b zostały laureatkami II miejsce na etapie wojewódzkim za pracę "Anioł w ludzkiej postaci - Stefania Łącka"

 - Aleksandra Franusiak kl. 1 a i Arkadiusz Franusiak kl. 3 a - laureaci II miejsca na etapie wojewódzkim za pracę multimedialną "Krzyże i kapliczki przydrożne okolic Otfinowa".

Kamil Hurlak uczeń kl. 3 b otrzymał wyróznienie na etapie wojewódzkim.

Wszyscy uczniowie zostali przygotowani przez p. J. Dziublę.

 

Czytaj więcej o: Poznajemy Ojcowiznę

„Mother’s Day”

2015-01-02
Powiększ zdjęcie

Maj był bardzo zajętym miesiącem dla młodych anglistów z naszej szkoły. Dzieci z nauczania początkowego zaprezentowały nasza szkołę podczas „Mother’s Day” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Żabnie. Aby uczcić ten szczególny dzień, jakim jest Święto Mam, uczniowie klasy III przygotowali scenkę w języku angielskim na temat życia rodzinnego oraz brali udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. Była to okazja dla wspólnej nauki i zabawy w grupie rówieśników.  

Uczennice klasy VI, tj. Agata Ciukaj, Kinga Pietraszewska i Magdalena Zawodny reprezentowały natomiast naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Sieradzy zajmując V miejsce oraz zdobywając wyróżnienie. Szczególne wrażenie na jury konkursu zrobiły pomysłowe plakaty reklamujące Wyspy Brytyjskie przygotowane przez nasze koleżanki.

 

Czytaj więcej o: „Mother’s Day”