• Odwiedziny: 2021563

Kamienne archiwum Ziemi - konkurs

Konkurs GEOLOGICZNO – ŚRODOWISKOWY pod hasłem: „KAMIENNE ARCHIWUM ZIEMI”.
Tegoroczna uroczystość półfinałowa województw: małopolskiego i podkarpackiego  odbyła się w siedzibie Muzeum Przyrodniczego przy ul. Sebastiana. Organizator konkursu - Państwowy Instytut Geologiczny skorzystał z możliwości wynajęcia sali w Muzeum Przyrodniczym, w samym centrum Krakowa i połączył uroczystość rozdania nagród ze zwiedzaniem ekspozycji.

Laureatów pod opieką swoich nauczycieli powitał przedstawiciel Muzeum Geologicznego PIG-PIB w Warszawie doc. dr hab. Włodzimierz Mizerski. Podczas krótkiej ceremonii laureatom rozdano dyplomy i nagrody. W tym roku były to plecaki oraz książki z dziedziny nauk o Ziemi.

Wśród laureatów w kategorii prac plastycznych  były również uczennice naszej szkoły: Agata Ciukaj - III miejsce oraz Paulina Wolańska - wyróżnienie.

Uczennice przedstawiły w formie plastycznej wybrane przez siebie wydarzenie utrwalone obecnie w skałach budujących naszą planetę.

Na ręce nauczycieli przekazano podziękowania oraz plansze edukacyjne do wykorzystania podczas zajęć. Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, otrzymali również pamiątkowe kubki z logo tegorocznej edycji Konkursu.
Kiedy opadły emocje każdy mógł cieszyć się nagrodą korzystając jednocześnie ze skromnego poczęstunku jaki zapewnił organizator. Następnie grupa udała się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie zbiorów muzeum poczynając od nosorożca włochatego, a na tropikalnych rybach i gadach kończąc.