• Odwiedziny: 2025011

20.10.2014 r. - Ciężkowice, Kąśna Dolna

Dnia 20 X 2014 r odbyła się wycieczka klas IV, V i częściowo VI do Kąśnej Dolnej oraz Ciężkowic.

W Kąśnej Dolnej uczniowie mieli możliwość zwiedzić park oraz dworek Ignacego Paderewskiego, wybitnego kompozytora, patrioty i pierwszego premiera.

Obejrzeli film o jego życiu i działalności twórczej. Z Kąśnej Dolnej udali się do Ciężkowic, gdzie zwiedzali bardzo bogato wyposażone muzeum etnograficzne. Ciekawe opowieści przewodnika przybliżyły uczestnikom dawne życie i kulturę ludzi mieszkających na polskiej wsi.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie muzeum przyrodniczego w Ciężkowicach którego przewodnikami byli Krystyna i Włodzimierz Tomek. Muzeum posiada wiele ciekawych ekspozycji zdjęć oraz materiałów filmowych.

Końcowym etapem wycieczki było zorganizowanie grilla w parku obok muzeum. Do domu uczniowie wrócili późnym popołudniem.