• Odwiedziny: 2033743

Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Sałatka

Dzieci z zerówki wiedzą, że warzywa i owoce są zdrowe i powinniśmy ich spożywać jak najwięcej, dlatego 1 października w ramach zajęć na temat skarbów z sadu i ogrodu własnoręcznie przygotowały owocową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce krajowe i egzotyczne. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszystkie dzieci miały uśmiechnięte buźki na widok smacznych owoców i ochoczo zabrały się do pracy.

Najpierw wyszorowały rączki oraz wszystkie owoce porządnie umyły. Następnie obierały ze skórek i samodzielnie kroiły owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem (plastikowym).Wszyscy pracowali wytrwale, a efektem końcowym wspólnej pracy była degustacja sałatki owocowej. Sałatka była smaczna, kolorowa i przede wszystkim bardzo zdrowa, co potwierdziły nie tylko dzieci, ale i zaproszona pani logopeda A. Głowa. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele radości i satysfakcji, a zarazem było sprawdzianem umiejętności kulinarnych.