• Odwiedziny: 2033715

Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Spotkanie ze stomatologiem

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh", we wrześniu grupę 5 i 6 latków odwiedził Pan stomatolog Adam Gomółka.

Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby, jak  je pielęgnować i jak długo szczotkować, kiedy odwiedzić gabinet stomatologiczny oraz dlaczego nie należy bać się dentysty. Pan Doktor opowiedział o zagrożeniach, jakie czekają na nich podczas spożywania różnego rodzaju łakoci oraz poinformował, jakich napojów i potraw unikać, aby ząbki nie chorowały.  Dzieci dzieliły się swoją wiedzą na temat zasad prawidłowego dbania o zęby, a po obiedzie pokazały, że technika szczotkowania zębów nie jest dla nich tajemnicą i dokładnie wyczyściły zęby.

Dziękujemy panu Doktorowi za ciekawe spotkanie.