• Odwiedziny: 2033355

Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Odżywiamy się zdrowo

W dniu 7 listopada zerówkowicze po raz kolejny podjęli się trudnego zadania kulinarnego dotyczącego zdrowego trybu odżywiania. Tym razem 5 i 6 latkowie samodzielnie przygotowywali „zdrowe kanapki”. Przed przystąpieniem do pracy najpierw dzieci podzieliły się na grupy, a w każdej grupie wybrały szefa, który kierował pracą. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania zadania. Dzieci miały do wyboru różne produkty: sałatę, paprykę, pomidory, rzodkiewkę, szczypiorek, ogórki, ser żółty i biały, jajka gotowane oraz chleb z ziarnami. Każdy wybrał to, co lubi, dlatego każda kanapka była inna, ale za to wszystkie tak samo pyszne, zdrowe i pięknie ozdobione. Okazało się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Uczestnicząc w tych zajęciach dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz uczyły się samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania.