• Odwiedziny: 2033117

Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24.11.2014r. dzieci z zerówki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Jest to jedno z najprzyjemniejszych świąt w kalendarzu obchodzonych przez dzieci. Pomimo ogromnej konkurencji współczesnych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija i  jest niezastąpioną zabawką już od 112 lat.

Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, poznały historię święta, uczestniczyły w licznych  konkursach i zabawach ruchowych. W grupach układały puzzle - znane misie z bajek, degustowały „słodkie małe, co nieco” Kubusia Puchatka i wykonywały pracę plastyczną. Później słuchały „Przygód misia Uszatka”  Cz. Janczarskiego w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W czasie zajęć nie zabrakło dobrego humoru, a wszyscy doskonale  bawili się w towarzystwie swoich pluszowych  przyjaciół. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało dyplom i tytuł Przyjaciela Pluszowego Misia.