• Odwiedziny: 2045142

Opowieści wigilijne

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, zerówkowicze 8 grudnia wybrali się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie i uczestniczyły w spotkaniu z cyklu „Całe Żabno czyta dzieciom”.

Książkę „Opowieści wigilijne” czytała dzieciom pani Renata Nowak, która jest pedagogiem i na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dzieci uważnie wysłuchały dwóch opowiadań z książki Renaty Banaszczyk. Jedna z opowieści pt. „O świętym Mikołaju” to przygoda ośmioletniej Kasi, która ma dobre serduszko i potrafi dzielić się prezentami. Drugie z przeczytanych opowiadań pt. „O czarodziejskiej sosence”, opowiada o Damianie, który chciał ściąć sosenkę w lesie i przystroić, ale zmienił zdanie i zostawił drzewko tam, gdzie rosło, by cieszyło swoim widokiem.

Na zakończenie spotkania starszaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z pracą bibliotekarza, a także z zasadami korzystania z usług biblioteki. Od pani Bibliotekarki otrzymały zakładki do książek i naklejki „Cała Polska czyta dzieciom”.