• Odwiedziny: 2045142

Teatrzyk edukacyjny

Teatr poprzez słowo, ruch, muzykę, jak również elementy plastyczne oddziałuje na dziecko. Dlatego już w wieku młodszym warto wprowadzać dzieci w ten wspaniały świat, świat pełen magii i czarów.

Dnia 10 grudnia 2014 r. dzieci z przedszkola, zerówki i z klas I – III miały przyjemność oglądać spektakl Teatru Lalek Agencji ART. CINEMA z Nowego Sącza „ O Maciusiu Strażaku”. Była to bajka edukacyjna, w której główny bohater i jego wesoła drużyna uczyli dzieci prawidłowych zachowań w obliczu zagrożenia. W pięknej, wierszowanej formie animatorzy przestrzegali dzieci przed niebezpieczeństwem, z jakim mogą spotkać się w życiu codziennym. Dzięki spektaklowi dzieci przypomniały sobie i utrwaliły ważne numery alarmowe, a na koniec odpowiadały na pytania dotyczące pracy strażaków oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Dzieci oglądały przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem. Wesołe piosenki oraz ciekawe rekwizyty wywarły na nich niezapomniane wrażenie.