• Odwiedziny: 2045274

Świąteczne wypieki

W tym roku przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zaczęliśmy słodkim zwyczajem, pieczeniem pierniczków. 15 grudnia podczas zajęć kulinarnych „Mali kucharze” z zerówki rozpoznawali i nazywali produkty potrzebne do wyrobienia ciasta, a następnie obserwowali pracę naszej pani kucharki i pomagali przy mieszaniu wszystkich składników. Gdy ciasto było przygotowane, dzieci w grupach zabrały się do pracy. Każdy jej etap sprawiał małym kucharzom wiele radości.

Nazajutrz dzieci dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Oczywiście trudno się było oprzeć pierniczkom, kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Ozdobione pierniczki spakowaliśmy w małe paczuszki, aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci, a resztę zostawiliśmy na wspólną klasową wigilię.