• Odwiedziny: 2025297

4.12.2014 - wycieczka do Chorzowa

Dnia 4 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie kl. 5 sp oraz klas 1, 2, 3 gimnazjum. Z Otfinowa wyjechaliśmy o godzinie 6.30, podróż trwała trzy godziny.
Pierwszym punktem programu był udział w seansie pt. „Kometa nad Szwajcarską Doliną", podczas którego oglądaliśmy Księżyc, Marsa, Jowisza  oraz zobaczyliśmy jak wygląda zderzenie z planetoidą. Następnie udaliśmy się do stacji klimatologicznej, są tam prowadzone regularne pomiary i obserwacje stanu pogody. Kolejną atrakcją było zwiedzanie obserwatorium astronomicznego w którym znajduje się refraktor (luneta soczewkowa) największy w Polsce. Chwilę później opuściliśmy Śląsk  i pojechaliśmy do Cinema City Bonarka w Krakowie. Wieczorem zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do Otfinowa.