• Odwiedziny: 2021520

My family in America

W dniu 27 maja 2011 roku odbył się w naszej szkole gminny konkurs języka angielskiego „My Family in America”. Patronat nad konkursem objęła Polonia z Chicago. Koordynatorem konkursu na terenie naszej gminy była pani Monika Sądel.
W konkursie wzięły udział 3 reprezentacje gimnazjów z gminy Żabno (Łęg Tarnowski, Niedomice, Otfinów). 15 uczestników zmagało się z tematyką poświęconą Polakom w Stanach Zjednoczonych. Gimnazjaliści przygotowali multimedialne prezentacje w programie Power Point, które opatrzone zostały komentarzem w języku angielskim.

Najwyższy poziom zaprezentowała reprezentantka Łęgu Tarnowskiego uczennica: Oliwia Ogar. To właśnie jej przyznano I miejsce w konkursie. II miejsce otrzymała Anna Słupek (Otfinów), III miejsce przypadło Natalii Bysiek (Niedomice). Jury konkursu przyznało również dwa wyróżnienia dla Joanny Kołaczyńskiej (Łęg Tarnowski) oraz Ilony Motyki (Otfinów).
Organizatorzy konkursu zapewnili nie tylko ciekawe dekoracje, które wykorzystano podczas spotkania, ale również atrakcyjne nagrody dla zwycięzców, nauczycieli-opiekunów oraz wszystkich uczestników konkursu.
Przeprowadzony konkurs dał możliwość pełnej realizacji zamierzonych i zawartych w regulaminie celów. Uczniowie poznali styl życia Polonii w Ameryce, nauczyli się korzystania z różnych źródeł informacji, wykorzystywać możliwości komputera oraz doskonalili swoje umiejętności językowe.
Mamy nadzieję, że konkurs „Moja rodzina w Ameryce” był okazją zarówno do nauki, jak i do zabawy z językiem angielskim.