• Odwiedziny: 2025597

6.03.15 - wycieczka do Otfinowa

Dnia 6 marca 2015r uczniowie klasy I a i I b pojechali autobusem szkolnym na wycieczkę do Otfinowa. Celem wycieczki było poznanie miejsc historycznie ważnych. Jednym z najważniejszych miejsc jest cmentarz żołnierski z okresu I wojny światowej na „Diamencie”, gdzie jest pochowanych około 490 żołnierzy.

Podczas przejazdu z okien autobusu dzieci zobaczyły dwór Stojowskich, który w okresie międzywojennym był „Diamentem” pośród innych dworów w okolicy. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały kuźnię w Otfinowie. Zobaczyły dawne wyposażenie takie jak palenisko i kowadło oraz nowsze sprzęty m.in. młot pneumatyczny. Następnie uczniowie udali się w okolice kościoła. Tam oglądali pomnik żołnierzy z okresu I wojny światowej, dowiedzieli się kim był Engelberd Guzdek, złożyli hołd pomordowanym przy kamieniu na wale oraz podziwiali kościół parafialny.  Na koniec poszliśmy na wał by z daleka zobaczyć rzekę Dunajec. Niestety musieliśmy wracać do szkoły i nie poszliśmy na przeprawę promową. Ale nic straconego. Już wiemy, że na kolejną wycieczkę udamy się nad Dunajec i do ujścia tej rzeki.