• Odwiedziny: 2031128

„PACYNKI-MARIONETKI-KUKŁY"-

Nasze przedszkolaki „zerówka” brała udział w VI edycji Gminnego Konkursu na Lalkę Teatralną „PACYNKI-MARIONETKI-KUKŁY"- towarzyszył on XXXII Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki w Żabnie.

W konkursie brali udział: Kacper Boduch, Zuzanna Borzęcka, Kinga Jaworska, Aleksandra Kapa, Marcelina Kowynia, Alicja Mikrut, Artur Pytka, Martyna Wiekierak.  Dzieci wykonały 2 marionetki i 6 kukiełek.

Laureatami konkursu zostali: II miejsce Marcelina Kowynia, III miejsce Kacper Boduch, wyróżnienie – Alicja Mikrut i Zuzanna Borzęcka.

Wszyscy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Galę wręczenia nagród uświetnił spektakl marionetkowy pt. „O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej.