• Odwiedziny: 2016292

Sprawozdanie z wyjazdu na Noc Naukowców 2017

29 września 2017 r. około 20 uczniów z klas II i III gimnazjum oraz klasy VII wraz z opiekunami: Aleksandrą Głową, Małgorzatą Kalitą i Eweliną Talandą,  pojechało do Tarnowa na Noc Naukowcow 2017.

Od godziny 1730 do 1830 będąc w I Liceum Ogólnokształącym mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i zobaczyć pokazy z dziedziny geografii, geologii, fizyki, chemii czy biologii, mieli też możliwość obejrzenia księżyca przez teleskop. Chętni dostawali patyczaki, które zachwyciły wszystkich.

W godzinach 1840 – 1940  uczniowie przebywali w III Liceum Ogólnokształcącym. Tam licealiści dzielili się wiedzą głównie z dzienin fizyki. Odbył się również pokaz eksperymentów chemicznych. Nie zabrakło konkursów i quizów.

Następnie grupa udała się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie mieli przyjemność obejrzeć pokazy taneczne. Nie zabawali tam długo, gdyż czekały na nich kolejne atrakcje.

Ok. godziny 2020 przyszedł czas na ostatnią szkołę, którą odwiedzili tego dnia. Był to Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Szczepanika. W tej szkole uczniów najbardziej ucieszył poczęstunek. Można było skosztować zdrowej żywności, nie zabrakło warzyw i owoców. Odbyły się też różnego rodzaju pokazy chemiczne i fizyczne.

Po kilku godzinach pełnych wrażeń, o 2130 zadowoleni uczniowie i opiekunowie wrócili do Otfinowa.