• Odwiedziny: 2016511

Wycieczka do Warszawy

W dniach 6-8 czerwca 2018r. uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie uczestniczyli w trzydniowej wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Warszawy.

W środę 6 czerwca o godzinie 4.00 wyjechaliśmy z Otfinowa „naładowani” pozytywną energią, chęcią zwiedzania stolicy i poznania nowych, nieznanych miejsc.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Zwiedziliśmy Plac Zamkowy, Katedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta, Pomnik Warszawskiej Syrenki, Barbakan. Następnie udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie. Niezwykle ważny dla uczestników był Stadion Narodowy. Zwiedziliśmy szatnie zawodników, łazienki, a niektórzy gdy weszliśmy na trybuny wspięli się na sam szczyt i podziwiali stadion.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernika niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Wszyscy mogliśmy poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Następnie udaliśmy się na Grób Nieznanego Żołnierza i Krakowskim Przedmieściem dotarliśmy do Zamku Królewskiego, gdzie rozpoczęliśmy zwiedzanie. Zasłużeni na mały relaks 1 godzinę spędziliśmy w Parku Wodnym.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od dwugodzinnej zabawy na trampolinach, rozgrywek sportowych w Stacji Grawitacji. Później udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Podziwialiśmy panoramę Warszawy z XXX piętra. Byliśmy zachwyceni widokiem. Autokarem udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Na parterze zwiedziliśmy salę „Telefonów”, potem poszliśmy przez salę „Okupacja”, w której ekspozycja poświęcona była codziennemu życiu w okupowanej stolicy. W następnych salach „Państwo Podziemne” i „Godziwa W” pani przewodnik opowiedziała nam o funkcjonowaniu Polskiego Państwa Podziemnego, akcji „Burza” i wybuchu Powstania Warszawskiego. W Sali „Drukarnia” obejrzeliśmy maszyny drukarskie z lat 20-tych XX wieku, które były wykorzystywane przez podziemne drukarnie oraz oryginalne egzemplarze prasy i książek wydawanych w Warszawie w czasie okupacji. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy replikę samolotu Liberator B-24J pilotowanego przez kapitana Zbigniewa Szostaka. Model samolotu wykonany w skali 1:1. Na koniec obejrzeliśmy film 3D „Miasto ruin”, pokazujący stolicę zrównaną z ziemią po zaciętej walce.

Pełni radości i wrażeń wróciliśmy do domu, gdzie gorąco przywitali nas rodzice.