• Odwiedziny: 2016444

„Bitwa pod Grunwaldem”

W dniu 26.09.2018 w Zespole Szkoły Podstawowej Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego klasy III z języka niemieckiego.

Projekt nosił tytuł „Bitwa pod Grunwaldem” Opiekunem projektu była p. Dominika Macko. Uczniowie: M. Wielgus, K. Strzelec, M. Kupisz, T. Cholewa, M. Łata podpisali kontrakt na mocy którego zobowiązali się do terminowej realizacji szczegółowych zadań projektu. Uczniowie przedstawili inscenizację bitwy pod Grunwaldem.

Realizacja tego przedsięwzięcia zaczęła się od przedstawienia krótkich charakterystyk wybranych postaci historycznych, które odegrały w bitwie istotną rolę. Kolejnym punktem prezentacji była inscenizacja walki między Polakami a Krzyżakami. Każdy z uczniów miał na sobie samodzielnie zrobiony strój, a klasa ozdobiona została plakatami i zdjęciami z emblemetami bitwy. Przedstawienie odegrane było przy dźwiękach niemieckich i polskich pieśni rycerskich. W ostatnich minutach prezentacji uczniowie obejrzeli fragment filmu historycznego Heneryka Sienkiewicza „Krzyżacy“