• Odwiedziny: 2016526

Wycieczka do Głuchołaz

Uczniowie klas czwartych w dn. 28.05. 2019 – 30.05.2019 uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Głuchołaz. Zakwaterowani byli w Ośrodku „Banderoza” u podnóża Gór Opawskich i Opawskiego Parku Krajobrazowego. Podziwiali przepiękne górzyste widoki, czyste i zdrowe powietrze oraz unikatową florę i faunę.

W pierwszym dniu zwiedzili „Zamek Moszna”, w którym uczestniczyli w dwugodzinnej szkole magii i czarodziejstwa. Każdy otrzymał szatę członkowską do magicznej szkoły. Podczas zwiedzania spotykali się z postaciami ze świata czarodziejów, uczestniczyli w lekcji eliksirów, w nauce kaligrafii, pokazie walki rycerskiej. Po zakwaterowaniu w ośrodku chłopcy wybiegli na wielofunkcyjne boisko i grali w piłkę nożną, a pozostali grali w ping ponga oraz zwiedzali teren ośrodka.

Drugi dzień pobytu chłopcy rozpoczęli od rozgrywek w piłkę nożną, a dziewczyny kibicowały lub grały w siatkówkę. Następnie wszyscy brali udział w strzelaniu z łuku pod opieką koordynatora; zapoznali się z budową łuku i zasadami strzelania oraz bhp strzelania. Uczestniczyli w lekcji płukania złota z górskim gawędziarzem. Z animatorem brali udział w grach i zabawach, świetnie się bawiąc. Po tych atrakcjach mogli się odprężyć i wypocząć w godzinnej sesji w Jaskini Solnej. W godzinach popołudniowych wszyscy z przewodnikiem wybrali się na Górę Chrobrego 495m n.p.m. podziwiając krajobraz w Parku Opawskim. Część uczniów w połowie drogi zrezygnowała i wróciła z opiekunem do ośrodka.

Ostatni dzień rozpoczął się od rozgrywek w piłkę nożną i siatkówkę. Uczniowie brali udział w warsztatach na bębnach afrykańskich „Djembe”, częściowo zapoznali się z kulturą afrykańską i sposobem gry na bębnach. Następnie niektórzy moczyli nogi w strumyku na terenie ośrodka. Po  obiedzie udaliśmy się do Nysy na rejs statkiem po Jeziorze Nyskim, a następnie z wieży widokowej na rynku w Nysie podziwiali miasto i pobliskie okolice wraz z Jeziorem Nyskim.

Uczniowie każdy dzień rozpoczynali i kończyli od wizyty w sklepiku na terenie ośrodka.

Do Otfinowa wróciliśmy ok. godziny 24.00.  Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki. Opiekunami byli: p. Małgorzata Kalita, p. Małgorzata Pluta i p. Jadwiga Dziubla.