• Odwiedziny: 2016694

WYOBRAŹNIA POMAGA W ZABAWIE

Czy wiesz, kto powiedział: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”? Autorem tych słów jest niemiecki fizyk Albert Einstein, znany na całym świecie fizyk, laureat Nagrody Nobla i twórca teorii względności. Powiedział także: „Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe”.

Żyjemy w czasach gwałtownych zmian, postępu technologicznego, niespotykanego w historii ludzkości przyrostu wiedzy w każdej dziedzinie nauki, w czasach nowych wyzwań i nowych problemów. W dzisiejszym konkurencyjnym świecie przewagę osiągają ci, którzy potrafią przede wszystkim wykorzystywać potencjał własnego umysłu – ludzie kreatywni, mający łatwość w przyswajaniu nowych wiadomości, potrafiący skutecznie rozwiązywać problemy dnia codziennego oraz znajdować nowe, oryginalne i przydatne rozwiązania.

Dzisiaj odsyłamy Was do linka, w którym znajdziecie ciekawe propozycje rozwijania kreatywności (pomysłowości i twórczego myślenia).

Na podanej stronie internetowej zamieszczono 15 różnych zadań.
My proponujemy, abyście skupili się tylko na pierwszych dziesięciu.
Wybierzcie sobie to, które Wam się szczególnie podoba.
A może uda Wam się wykonać zrealizować 10 wyzwań?

Czekamy na zdjęcia Waszych  podpisanych prac. Najciekawsze zaprezentujemy na stronie szkoły.

Miłej zabawy!